Всесвітній день здоров'я

7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров'я. Цей день сьогодні як ніколи важливий для світового суспільства в умовах пандемії COVID-19.

У 2020 році система охорони здоров'я України стикнулась з епідемією до якої вона не була готова. Епідемія COVD-19 виявила приховані прогалини системи, брак кадрів та ресурсного забезпечення вдарив по суспільству не менше ніж карантинні обмеження.

Але завдяки «героїчному протистоянню» фахівців охорони здоров’я, медиків та волонтерів державі вдалось втримати напругу та убезпечити систему охорони здоров’я від повного колапсу.

День здоров’я у 2021 році повинен стати днем надії, днем віри у перемогу нашого суспільства над епідемію COVD-19.

Також важливим індикатором цього дня є забезпечення доступу населення до послуг лікування, вакцинації та профілактичної медицини. Адже легше запобігти ніж лікувати.

Нажаль в умовах епідемії профілактиці приділяється все менше уваги. Інформаційні компанії проти тютюнопаління, вживання алкоголю, покращення рухової активності та здорового харчування просто губляться на фоні новин про коронавірус.

Єдиним правильним шляхом до подолання цих проблем є вакцинація, та дотримання карантинних вимог. Для збереження здоров'я та зменшення тягаря системи охорони здоров'я суспільству варто зважити всі «за та проти» і прийняти ці умови як «правило життя», тоді ми швидко подолаємо епідемію, забезпечимо колективний імунітет та будемо працювати над збільшенням середньої тривалості життя громадян як основним показником здоров'я.

7 квітня – день здоров’я, день коли потрібно прийняти правильні рішення, день, коли потрібно об’єднати зусилля для досягнення спільної мети.

Всесвітня організація охорони здоров’я визначила основні тези цього дня:

Спільно злагоджено працювати:

Важливо діяти та працювати дотримуючись карантинних обмежень та рекомендацій МОЗ, «віддалено» разом працювати на спільною метою.

Збирати точну інформацію:

Забезпечити оперативний збір достовірної інформації, забезпечити швидкий аналіз та прийняття рішень

Підтримувати:

Врахувати інтереси тих громадян які найбільш постраждали від епідемії COVID-19

Діяти за межами шаблонів

В умовах епідемії та ситуації яка швидко змінюється, не варто шукати стандартні інструкції та очікувати рекомендації. Весь світовий досвід у боротьбі з пандемією це досвід експериментаторів та людей, які не чекали а діяли за обставинами

Не забувати про здоров’я

Здоров’я – це не тільки відсутність коронавірусу в організмі чи антитіл до нього, це й рухова активність, яка стала значно обмеженою в умовах карантину, здорове харчування яке багато в чому залежить від якості продуктів та шляхів приготування, вакцинація від інших інфекційних захворювань таких як, дифтерія, кір, гепатит В, тощо. Здоров’я це також наш психічний стан адже здоров’я душі має великий вплив на здоров’я тіла.

Черкаський обласний центр громадського здоров’я звертається до гостей та жителів Черкаської області не забувати про інші ризики для нашого здоров’я в умовах епідемії. Рухайтесь, посміхайтесь, вакцинуйтесь.

 

За матеріалами "Черкаський обласний центр громадського здоров'я Черкаської обласної ради"