Всесвітній тиждень імунізації

Всесвітній тиждень імунізації це інформаційно-комунікаційна компанія під егідою ВООЗ, яка щорічно відзначається в останній тиждень квітня та спрямована на заохочення використання вакцин. У 2021 році тиждень імунізації проходить з 26 по 30 квітня.

Імунізація щорічно рятує мільйони життів і широко визнана одним з найуспішніших заходів в галузі охорони здоров'я в світі. Тим не менш, сьогодні в світі налічується близько 20 мільйонів дітей, які не отримують необхідних їм вакцин, і багато хто з них втрачає життєво важливі вакцини в підлітковому, дорослому віці та в старості.

Імунізація є ключовим компонентом первинної медичної допомоги та незаперечним правом людини. Це також одна з найкращих інвестицій у здоров'я, яку можна купити за гроші.

Цього року, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначила головне гасло тижня імунізації: "ВАКЦИНИ ЗБЛИЖУЮТЬ НАС" та визначила основні напрямки компанії 2021 року: Підвищення довіри та впевненості у вакцинах серед населення та усунення бар'єрів на шляху до імунізації.

Хоча сьогодні всі зосереджені на критично важливих вакцинах для захисту від COVID-19, досить важливо і необхідно забезпечити високі рівні охоплення плановими щепленнями. У зв’язку з епідемією, багато людей відтерміновують вакцинацію, що піддає їх ризику захворіти на небезпечні інфекційні захворювання, і швидко циркулююча дезінформація навколо теми імунізації посилює цю загрозу.

Тому просимо вас долучитись до «тижня імунізації» та зробити свій, навіть і маленький внесок до покращення довіри населення до вакцин та усунення перешкод на шляху до вакцинації.

Цього тижня ми звертаємось до всіх установ та організацій незалежно від форми власності із закликом сприяти вакцинації не тільки від COVID-19 але й від туберкульозу, поліомієліту, гепатиту В, дифтерії, правця, коклюшу, кору, свинки, краснухи, грипу, пневмококової інфекції, папіломавірусу людини, та багатьох інших хвороб.

Цього тижня ми звертаємось до батьків із закликом не порушувати календар щеплень дитини

Цього тижня ми звертаємось до лікарів із закликом пропагувати вакцинацію як найнадійнішу профілактику інфекційних хвороб

Цього тижня ми звертаємось до всіх: ВАКЦИНАЦІЯ БЕЗПЕЧНА, ЕФЕКТИВНА І ДОСТУПНА.

 

За матеріалами "Черкаський обласний центр громадського здоров'я Черкаської обласної ради"