Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я

       Триває Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Мета Тижня – привернення уваги українців до питань збереження власного здоров’я та народження бажаних і здорових дітей.

       Планування сім’ї – надійний спосіб покращення та збереження здоров’я як жінок, так і дітей. Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, які мають знати з якого віку можна народжувати дітей, яких інтервалів слід дотримуватись між пологами, а найголовніше – дотримуватись здорової, по відношенню до себе та майбутнього покоління, поведінки, що, в свою чергу, дасть можливість зачати, виносити та народити здорову дитину. Пам’ятайте: вагітність повинна бути бажаною.

       Підготовка до вагітності включає в себе обстеження стану здоров’я майбутніх батьків.

             Яких фахівців слід відвідати під час планування вагітності       

       За 3-6 місяців до передбачуваного зачаття необхідно пройти медичне обстеження. В першу чергу – дільничного акушера-гінеколога, сімейного лікаря, який, за необхідності, направить вас до вузьких спеціалістів (кардіолога, ендокринолога, нефролога, генетика).

       Обсяг обстежень залежить від наступних характеристик майбутніх батьків: вік, наявність хронічних захворювань (артеріальна гіпертензія, ендокринні захворювання, вроджені та набуті вади серця, туберкульоз, сифіліс, ВІЛ/СНІД та інші захворювання).

       Обов’язковим є відвідування стоматолога. Небажано планувати вагітність в період лікування деякими лікарськими препаратами, оскільки більшість з них небезпечні для плоду. При своєчасному зверненні до лікаря можлива заміна препаратів на безпечні.

       Пам’ятайте: тільки відповідальне ставлення до свого здоров’я забезпечить нормальний перебіг вагітності та народження здорової дитини!

                                              

Пресслужба УОЗ ОДА