Як сформувати правильну поставу у дитини

       Від того, наскільки правильно сформована постава дитини, значною мірою залежить стан її здоров’я, адже викривлення хребта може призвести до защемлення нерва, що може стати причиною порушення роботи печінки, нирок, нервової системи, зору, шлунково-кишкового тракту – залежно від того, в якому місці хребетного стовпа виникло викривлення.

                Як уникнути порушення постави у дитини:

  1. Дитина повинна мати зручне для роботи місце. Це дуже важливо, адже учень багато часу проводить за столом (партою), який повинен відповідати його росту та віку.
  2. Кімната, в якій дитина займається, повинна бути добре освітленою. Недостатньо освітлена кімната змушує дітей нахилятися нижче над зошитами й підручниками, що може стати причиною викривлення хребта.
  3. Необхідно робити перерви для зміни положення тіла (15-хвилинні перерви кожні 45 хвилин навчання).
  4. Потрібно зменшити час перегляду телевізора, оскільки тривалий його перегляд призводить до болю у спині.
  5. Час перебування за комп’ютером необхідно скоротити. Тривале користування комп’ютером викликає біль у спині в результаті безперервного навантаження на хребет. Висота комп’ютерного столу та стільця повинні відповідати росту дитини. Стілець повинен мати можливість регулювання висоти сидіння, нахилу спинки.
  6. Дитині, підлітку потрібне хороше ліжко з ортопедичним матрацом і, можливо, без подушки – це важливо для повноцінного відпочинку в нічний час.
  7. Дитина повинна повноцінно та збалансовано харчуватись, виконувати фізичні вправи (приблизно 1 годину на день), відвідувати басейн, кататися на ковзанах і лижах, оскільки зайва вага й ожиріння підвищують ризик виникнення болю у спині. Завдяки фізичним вправам зміцнюється дихальна система, м’язи спини та пресу, формується правильна постава.

 

Прес-служба УОЗ ОДА