Як вилікувати хворе горло

       На мигдалинах гнійники. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, біль у горлі, а при детальному огляді на мигдалинах помітні білі пробки – швидше за все, у вас тонзиліт. Самостійно намагатись позбутися пробок-гнійників не варто, адже це може спричинити поширення інфекції. Обов’язково зверніться до лікаря!

       Ви захрипли. Якщо голос хрипкий, у вас, напевне, запалення гортані – ларингіт. Щоб голос не зник, а запалення не перейшло на бронхи, треба не зволікати з лікуванням. Прогрійте ноги, попарте їх з гірчицею; пийте чай з медом, який пом’якшить горло; по можливості, не говоріть багато.

       Боляче ковтати. Якщо горло пече, дере, помітне сильне почервоніння – це фарингіт (запалення слизової оболонки глотки). У цьому випадку корисні прогрівання; допоможе полоскання пом’якшувальними відварами ромашки, м’яти, шавлії, евкаліпта (кожні 1,5-2 години). Не подразнюйте горло кислою, гострою чи солоною їжею. Найкраще вживати в’яжучі каші (вівсянка) та супи-пюре.

       Ангіна. При ангіні болить і запалюється горло, що особливо помітно при ковтанні; на мигдалинах з’являється білий наліт, піднімається висока температура тіла, збільшуються лімфовузли на шиї. Самолікування при ангіні протипоказане. Обов’язково зверніться до лікаря!

       Про недоліковані хвороби може свідчити кашель, адже це захисна реакція організму, коли диханню щось заважає (чужорідне тіло, запалення, спазм). При застуді кашель вказує на те, що система очищення бронхів і легень дала збій. Головне завдання – не просто позбутись його при хворобі, а домогтися того, щоб він допомагав звільнятися від мокротиння.

       Пам’ятайте, відсутність правильного лікування може призвести до ускладнень: трахеїту, бронхіту, пневмонії! Вчасно звертайтесь до лікаря!

 

Прес-служба УОЗ ОДА