Як визначити коронавірус – основні симптоми, порівняння з іншими захворюваннями

  Новий коронавірус має низку симптомів, які також проявляються в організмі людини під час грипу, алергії та застуди. Тому, щоб бути обізнаними та не піддаватися паніці, необхідно пам’ятати основні та другорядні ознаки цих захворювань.

 Прояв симптомів COVID-19

  Симптоми COVID-19 зазвичай проявляються на 5-й день після інфікування, однак у деяких випадках ознаки виявляються пізніше. Термін інкубаційного періоду становить 14 днів.

  Прояв захворювання починається з підвищення температури тіла, а через деякий час виникає сухий кашель. Відтоді, у хворого на COVID-19 з’являється важкість дихання, у важкій формі інфікування виникає киснева недостатність, яка і є найбільш небезпечною. На цьому етапі, люди поважного віку та особи, які мають хронічні захворювання потребують штучної вентиляції легень.

  До групи ризику важкого перенесення хвороби зараховують:

  • люди віком від 65 років;
  • особи з наявними хронічними захворюваннями (астма, діабет);
  • пацієнти з послабленою імунною системою.

 Подібність та відмінність симптомів коронавірусу із ознаками інших захворювань

  Біль у м’язах, запалене горло, втома та головний біль теж можуть проявлятися під час COVID-19, але рідко. Наявність цих симптомів означає, що це – грип. Якщо Вас турбує нежить і чхання, ймовірно, це – звичайна застуда чи алергія.

 У разі виникнення респіраторних захворювань одразу звертайтеся до сімейного лікаря, щоб фахівець визначив точний діагноз. Якщо у Вас наявні такі симптоми: кашель, підвищена температура, важкість під час дихання, негайно проконсультуйтеся із лікарем.