Зміни в сфері охорони здоров’я: готуємось до 2020. Етап 1

       13-14 червня 2019 року в м. Києві відбулися семінари на тему: «Зміни в сфері охорони здоров’я: готуємось до 2020. Етап 1» для голів і представників прес-служб обласних державних адміністрацій, міськрад, ДОЗ, районних рад.

       Цілі семінарів: презентувати напрямки інформаційної підтримки змін в охороні здоров’я у 2020 році; залучити комунікаційників місцевих адміністрацій до її впровадження на місцях; покращити навички роботи з населенням і медичною спільнотою.

       Завдання заходів: надати знання, сформувати навички та розуміння щодо комунікації змін в охороні здоров’я на наступний період; обговорити основні проблеми комунікації змін на національному та регіональному рівнях, напрацювати рішення; відпрацювати ключові повідомлення та інструменти нового етапу комунікації змін в охороні здоров’я.

       Перед учасниками семінарів виступила заступник керівника департаменту медичних послуг НСЗУ Альона Горошко, яка представила програму медичних гарантій: як все працюватиме з 2020 року; було пояснено як система працює зараз (загальні витрати на ОЗ в Україні), структуру потреб в медичній допомозі та фактичний стан (потреба в медичній допомозі за рівнями), що таке програма медичних гарантій, принципи розробки програми медичних гарантій; наголошено на кроках реформи 2018-2020, програмі медичних гарантій та пріоритетних послугах.

       Присутні мали можливість ознайомитись з інформаційно-навчальним центром – новими горизонтами для інституціонального розвитку сектору комунікацій (на прикладі КНП «Центр здоров’я та комунікацій», м. Одеса); було озвучено ефективну комунікативну стратегію, джерела фінансування (бюджет, платні послуги, партнери, спонсори) та плани на 2019 рік.

       Учасників заходів було долучено до практичних вправ: «Формуємо інформаційні центри для підтримки трансформації медичної системи у себе в області/місті/районі»; «Комунікаційна підтримка на місцях» та «Працюємо з відкритими даними»; роз’яснено планування функцій мережі закладів охорони здоров’я: реальність, яку потрібно комунікувати та що таке багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування.

       Зокрема, першим заступником генерального директора Національний центр громадського здоров’я Віктором Ляшком було представлено розбудову регіональних центрів громадського здоров’я, функції, в т.ч. комунікаційні; ознайомлено з моделлю системи громадського здоров’я, реформуванням системи фінансування охорони здоров’я, моделлю пілотування в 2019 році та пріоритетами громадського здоров’я.

       У ході семінарів було озвучено: як і для кого працює електронний рецепт; електронні дані: права, обов’язки та відповідальність для пацієнта, лікаря, працівника аптеки; відкриті дані: дешборди НСЗУ (електронна карта місць надання первинної медико-санітарної допомоги; деталізація виписаних рецептів за програмою «Доступні ліки»); відкриті дані: proZorro, doZorro, Ліки контроль та ін.; представлено концепцію «Будуємо бренд сімейного лікаря».

 

Прес-служба УОЗ ОДА