Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
КНП «Золотоніська районна багатопрофільна лікарня»

Золотоніська районна багатопрофільна лікарня була побудована у 1844 році.

У роки післявоєнної відбудови відділення лікарні розташовувались в декількох одноповерхових будівлях, у яких неможливо було розгорнути нові відділення, тому постало питання про будівництво нового корпусу.

З 1966 року і протягом наступних 23 років було завершено будівництво головного корпусу поліклініки та стаціонару ЦРЛ, корпусу дитячих відділень, забезпечено їх оснащенням та виділено хірургічні підрозділи,. Була створена матеріально-технічна база сільських ЛПЗ: ФАПів, амбулаторій і лікарень району.

З 1989 року до 2003 року було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії (одне з перших відділень серед районних лікарень області), оснащено лікарню сучасним новітнім обладнанням.

Сьогодні Золотоніська районна багатопрофільна лікарня  – це стаціонар на 297 ліжок та поліклінічне відділення на 560 відвідувань на зміну. Амбулаторно-поліклінічна допомога надається за 30 спеціальностями. За всіма показниками заклад зарахований у трійку кращих медичних установ Черкащини. Ця установа акредитована по вищій категорії, повною мірою оснащена сучасним устаткуванням і медичною апаратурою. У лікувальній практиці широко використовуються інформаційні технології.

Нині в розпорядженні лікарів великий арсенал сучасних засобів: артроскоп, лапароскоп, ультразвукові діагностичні апарати, фіброгастродуоденоскопи, цифровий мамограф, лазерна офтальмологічна установка, анестезіологічні апарати, монітори для нагляду за хворими в реанімаційному й пологовому відділеннях.

У хірургічному відділенні виконують всі види органозберігаючих і реконструктивних операцій при виразкових хворобах шлунка й 12-перстної кишки. Щорічно проводиться близько 230 лапароскопічних втручань на органах шлунково-кишкового тракту. Широко використовується в лікувальній практиці новітня технологія грижопластик різних локалізацій з використанням поліпропіленової сітки.

У травматологічному відділенні щорічно виконують близько 530 артроскопій колінного суглоба, здійснюється ендопротезування суглобів. З високою лікувальною ефективністю використовуються оперативні втручання по пластиці травмованих сухожиль і крестоподібної зв'язки колінного суглоба.

Хірурги й травматологи Золотоніської районної багатопрофільної лікарні  плідно співробітничають із американськими колегами Мейо (м.Рочестер, штат Міннесота). Це прекрасна можливість для підвищення професійної майстерності українських лікарів, освоєння ними нових методик лікування й відповідного устаткування.

Сучасним устаткуванням оснащене й пологове відділення. Використовуються фетальний монітор для нагляду за родовою діяльністю й станом плода, інкубатори для лікування немовлят, дозатори для інфузійної терапії немовлят, лампа фототерапії, сучасні електронні ваги. Потрібно віддати належне й високому професіоналізму у роботі персоналу педіатричної й акушерсько-гінекологічної служб. Як підсумок – протягом останніх десяти років рівень дитячої смертності в лікарні значно нижчий, ніж у масштабах Черкаської області й України в цілому.

У 1997 році в лікарні був створений кабінет патології шийки матки. З 2005 року в Золотоніській районній багатопрофільній лікарні почали здійснювати реабілітаційно-оздоровчі процедури. Цей різновид медичної допомоги призначений для інвалідів війни й праці.

Усі ці досягнення – результат невтомної праці всіх працівників Золотоніської районної багатопрофільної лікарні, людей, які обрали своїм життєвим кредом переконання Парацельса: «Сила лікаря в його серці».

Керівник Закладу

Примак Сергій Васильович після закінчення Полтавського медичного стоматологічного інституту навчався в клінічній ординатурі. В Золотоніській центральній районній лікарні працює з 1993 р., спочатку на посаді лікаря – хірурга , а з 01.10.2010 року призначений на посаду головного лікаря. В 2012 році йому присвоєно вищу кваліфікаційну категорію лікаря-хірурга і лікаря спеціаліста по організації і управлінню охороною здоров'я. Є депутатом районної ради.