Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
02/03/2016 | Андрусина Катерина Володимирівна

Добрий день. Маю доньку інваліда (ДЦП, спастичний тетрапарез) 2011 р.н. На скільки я знаю, один раз на рік ми маємо право відвідувати, на державній основі, санаторій.За чотири роки ми були лише один раз в Хаджибеї (Одеса),і то за клопотання з роботи чоловіка, нам дали путівку за день до початку лікування..Цього року я знову звернулась в нашу лікарню в усній формі, чи є путівки в Хаджибей. Відповідь, що нема.Чи є це дійсністю? Що робити, щоб все ж потрапити у цей санаторій на лікування? Дякую.

Дитячий спеціалізований санаторій «Хаджибей» підпорядковується Міністерству охорони здоров’я. Путівки на санаторно-курортне лікування надходять до управління охорони здоров’я, звідки розподіляються до лікувальних закладів міст та районів. Щорічно до області надходить більше 80 путівок для дітей з неврологічними захворюваннями, біля 20 путівок для дітей із захворюваннями ока та біля 30 путівок для матері та дитини (захворювання нервової системи). Для забезпечення дитини санаторно-курортним лікуванням батькам потрібно звернутися до лікаря, який спостерігає дитину за місцем проживання із письмовою заявою, довідкою ф. 070/о, випискою з історії розвитку дитини та індивідуальною програмою реабілітації дитини-інваліда. Діти забезпечуються путівками відповідно до черги. При виникненні запитань Ви можете звернутися до відділу надання медичної допомоги матерям та дітям управління охорони здоров’я облдержадміністрації за телефоном 37 45 06.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

20/03/2015 | Работягова Вікторія Володимирівна

Здравствуйте. Скажите пожалуйста, когда будут в детских поликлиниках вакцины? Моему ребёнку уже почти годик и мы всё в ожидании вакцин... Ребенок не привит ни от гепатита, ни от полиомиелита, ни АКДС - никакой!!!! Есть ли смысл ждать вакцины или уже и не надеяться и покупать в аптеках???? Согласно законодательству, государство должно обеспечивать детей прививками, как так выходит? На чьей совести будут непривитые детки? И как, если не делать прививки (повине их отсутствия) оформить ребенка в садик, если в садики без прививок не берут? Или не имеют права не брать? Что делать в такой ситуации, ато поймите, что стоимость одной вакцины почти 600 грн., а она нужна не одна...

З метою забезпечення захисту населення від інфекційних хвороб в рамках виконання Загальнодержавної програми з імунопрофілактики на 2009-2015 роки в області проводяться профілактичні щеплення проти ряду інфекцій відповідно до затверджених МОЗ України обсягів. Забезпечення поставки медичних імунобіологічних препаратів (ІБП) для проведення профілактичних щеплень, включених до Календаря, здійснюється централізовано за рахунок коштів Державного бюджету. В 2014 році з ряду об’єктивних причин, які пов’язані з процедурами тендерних закупівель вакцин та анатоксинів, відсутністю пропозицій та інше, мало місце недостатнє забезпечення цими препаратами закладів охорони здоров’я всієї України. Протягом 2014 року до області централізовано поставлено 42460 доз ІБП, що становить 34% від загальної потреби цих препаратів. Відповідно в другому півріччі 2014 року відмічається активізація поставок ІБП, а особливо в листопаді-грудні до області надходили вакцини для профілактики дифтерії, правця, кашлюка, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, гемофільної інфекції. Протягом року було в достатній кількості вакцини проти туберкульозу, проте через закінчення терміну реєстрації її використання на тривалий термін призупинялось. З початку 2015 року до області вже допоставлено 26600 доз різних вакцин (проти дифтерії, поліомієліту, правця, кашлюка, гемофільної інфекції). 19.03.2015 року поліклініками Черкаської міської дитячої лікарні розпочато щеплення «Пентаксимом». На сьогодні Міністерством охорони здоров’я України розроблено та зареєстровано у Верховній Раді України ряд законопроектів, якими передбачено забезпечення закупівлі вакцин через міжнародні організації, що, в свою чергу, значно здешевлює та пришвидшує процедуру закупівель. Зі слів міністра А. Квіташвілі, після прийняття цих законопроектів МОЗ України знадобиться всього близько 6 тижнів, щоб відкоригувати підзаконні акти та закупити необхідні вакцини через ЮНІСЕФ. Враховуючи ситуацію з дефіцитом вакцин та з низькими відсотками охоплення щепленнями населення, з метою вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальних освітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення, Міністерством охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти і науки України підготовлено відповідний лист від 29.09.2014 № 1/9-500/№04.01.16/28103, у якому надаються роз’яснення щодо зарахування дітей до цих закладів. Зокрема, зарахування дитини, в якої відсутні обов’язкові профілактичні щеплення до навчального закладу відбувається за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка та додаткового висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, в якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад. При складній епідемічній ситуації чи індивідуальних показниках комісія може приймати рішення щодо заборони відвідування дитячого навчального закладу.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

24/02/2015 | Irena

Дайте відповідь будь ласка, якщо моя бабуся (87 років) впала і відтепер перебуває в лежачому стані, діти померли, я не маю змогу за нею доглядати, чи може сільська рада призначити людину по догляду за нею і на якій основі? Чи це питання вирішують тільки близькі родичі? Чи можливо оформити інвалідність і опікуна?

Доброго Дня! Для оформлення групи інвалідності Вам варто звернутись до закладу охорони здоров’я за місцем проживання пацієнта. Що ж стосується питання про призначення опікуна, то Вам краще звернутись до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, які здійснюють діяльність щодо забезпечення догляду, надання соціально-побутового та медичного обслуговування громадянам похилого віку, інвалідам і дітям з вадами фізичного та розумового розвитку, які цього потребують.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

16/01/2015 | Бойко Ніна

Повідомте, будь ласка, що буде із студентами, які навчаються у вищих навчальних закладах на лікарів медико-профілактичної справи?

Шановна Ніно! Питанням щодо працевлаштування студентів із спеціальності "Медико-профілактична справа" займається Державна санітарно-епідеміологічна служба України, або ж підпорядковані їм обласні Державні санітарно-епідеміологічні служби. Контактний телефон Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області: (0472)36-07-14.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

09/12/2014 | Олена Жук

Я жителька села Руська Поляна. Маю проблеми зі слухом. Прошу допомогти мені і підказати де можна отримати слуховий апарат?

На Черкащині з 2005 року на базі сурдологічного кабінету КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» функціонує обласний сурдологічний центр, який об’єднує дорослу та дитячу сурдологічні служби області. За словами завідувача Центру Галини Зайчук, це єдиний центр, основним завдання якого є правильне та якісне слухопротезування. Основні можливості обласного сурдологічного центру: - обстеження шепітної та розмовної мови у людей з патологією слуху; - тональна аудіометрія у дорослих і дітей; - комп’ютерний підбір слухових апаратів відомих виробників; - комп’ютерне налагодження слухового апарату відповідно до ступеня зниження слуху пацієнта; - заняття з адаптації до слухового апарату; - заняття з розвитку мови у дітей з вадами слуху; - тимпанометрія; - методика біноурального слухопротезування у дітей; - виготовлення індивідуальних вушних вкладок; - виготовлення індивідуальних внутрішньовушних та внутрішньоканальних цифрових слухових апаратів; - запровадження в практику методики відкритого слухопротезування. Окрім проведення відповідних обстежень, на Центр покладено функції щодо забезпечення хворих слуховими апаратами на пільгових умовах, їх діагностика та заміна. Але при цьому важливо знати, що безкоштовними такими апаратами забезпечуються тільки ті люди, які відносяться до певних пільгових категорій, що підтверджується відповідними документами, перебувають на обліку в сурдологічному центрі та стоять на черзі. Тому жителям області, які мають проблеми зі слухом, радимо звертатись в Центр на консультацію. Сурдологічний центр знаходиться на базі КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» за адресою: м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3 (перший поверх двохповерхового приміщення), тел.: (0472) 45-71-96. Довідково: Показаннями для направлення на консультацію до лікаря-сурдолога є: - затримка розвитку мовлення у дітей; - діти з обтяженою спадковістю (батьки слабочуючі або глухі); - глухота на одне чи обидва вуха; - гостре зниження слуху будь-якої етиології; - хронічне зниження слуху на одне чи на обидва вуха (дитина, дорослий); - для слухопротезування: підбір, настройка аналогових та цифрових слухових апаратів; - виготовлення індивідуальних вушних вкладок та індивідуальних слухових апаратів.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

03/11/2014 | Проскуріна Наталія Андріївна м.Умань

Чи дійсно керуючись Постановою КМУ #187 від 22.02.2006 неможна виписувати путівки на санітарно- курортне лікування (довідка форми 070/o)лежачим хворим( в даному випадку хвороба Альцгеймера)? Дякую

Шановна Наталія Андріївна! Як повідомили з КЗ «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер» ЧОР, відповідно до пункту 184 наказу МОЗ України № 165 від 28.05.1996 «Про доведення переліку Наказів МОЗ СРСР, які застосовуються в Україні» діє Наказ МОЗ СРСР № 580 від 06.05.1983 «Об утверждении правил медицинского отбора и направления больных взрослых, подростков и детей) на санаторно-курортное и амбулаторно-курортное лечение». У цьому Наказі вказані загальні протипоказання щодо направлення дорослих на санаторно-курортне лікування.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

09/10/2014 | Ірина

Які препарати задіяні в пілотному проекті щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою?

Шановна Ірино! Відповідь на Ваше запитання Ви зможете знайти у рубриці Пілотний проект «Державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» у документі під назвою !Реєстр граничного рівня оптово-відпускних цін та порівняльних цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою станом на 05.07.2014".

З повагою, Департамент охорони здоров'я

01/10/2014 | житель Черкас

Розкажіть, будь ласка, про стадії наркоманії?

Залежність у наркомана проявляється від хімічних речовин (наркотиків), тому наркоманію ще називають хімічною залежністю. Спеціалісти наркологи виділяють три основні стадії наркотичної залежності. На першій стадії наркоманії спостерігається синдром психічної залежності, який виявляється спочатку неусвідомленим, а потім повністю усвідомлюваним і нездоланним потягом до наркотику. Ознаками неусвідомлюваного потягу можуть бути: стан незадоволеності за відсутності наркотику, пожвавлення у передбаченні його приймання, розмови на "наркотичні" теми, не критична позитивна оцінка співучасників наркотизації і неприязні почуття до людей, що перешкоджають цьому. На цій стадії розвитку наркоманії підліток втрачає зв'язки з позитивним соціальним оточенням, цікавість до улюблених раніше занять (спорт, музика, розваги), практично перестає навчатися, часто прогулює заняття. Поступова втрата здатності до співпереживання, навіть стосовно близьких і раніше коханих людей. На другій стадії наркоманії до яскраво вираженого психічного узалежнення від наркотику додається і психічне узалеж-нення. На другій стадії наркоманії повністю зникає захисний рефлекс організму на передозування, стабілізується максимальний рівень переносності наркотику. На цій стадії захворювання супроводжується фізичними змінами, які свідчать про інтоксикацію організму: загальним виснаженням, зміною кольору шкіряного покрову; спостерігаються ламкість нігтів, випадіння волосся, зубів, ознаки раннього старіння. Спостерігаються також значні зміни в психічній сфері: зниження життєвої активності людини, інтелекту, пам'яті, остаточне згасання моральних почуттів. Стає помітною повна втрата соціальних і особистих інтересів, порушуються зв'язки в рідними та близькими, згасають прихильності. На третій стадії наркоманії стійкість до наркотику, навпаки, падає. Попередні дози викликають гостре отруєння. Стан ейфорії повністю відсутній. Спостерігається виражена моральна та соціальна деградація. Хворий перетворюється на глибокого інваліда, його життя знаходиться під постійною загрозою смерті. Пам'ятайте, що з кожним днем наркотична залежність все більше руйнує тіло та психіку хворої людини, робить труднощі в майбутньому лікуванні, тому чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим краще. Своєчасне звернення за допомогою — це гарантія вашого успіху.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

01/10/2014 | Олена Поштаренко

Де на Черкащині можна зробити мамографічне обстеження?

Шановна Олено! Зробити мамографічне обстеження Ви можете: у КЗ "Черкаський обласний онкологічний диспансер" Черкаської обласної ради (м. Черкаси, вул. Менделєєва, 7), у КНП "П'ята Черкаська міська поліклініка" Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. 30 років Перемоги, 20), у Кам'янській центральній районній лікарні (м. Кам’янка, вул. Червоноармійська, 90), в Уманській міській лікарні (м. Умань, вул. Шевченка, 50). Наразі мобільний мамограф курсує в Христинівському районі.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

30/09/2014 | Ірина Василівна

Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи можна відправити наркозалежну людину на примусове лікування? Якщо так, куди саме звертатись?

Шановна Ірино Василівно! Примусового лікування від наркотичної залежності, на жаль, не існує.

З повагою, Департамент охорони здоров'я

Сторінки